Çalışma Saatleri : Pzts - Cum / 08:30 - 18:30 - Cmts / 08:30 - 16:30
  Telefon : 0-850 850 13 23

Hakkımızda

İSO kalite standartlarına sahip olan yeni binamız Sağlık Bakanlığı’nın 25 ağustos 2011 tarihinde yayınladığı ‘ Tıbbi laboratuvar yönetmeliği ‘ ve yine Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan’ İyi laboratuvar uygulamaları prosedürü’ ile performans çalışmalarında en yüksek düzey olan A kalite standardına uygun olarak hazırlandı.

Sürekli olarak teknolojisini geliştirme düşüncesinde olan laboratuvarımız yeni yerimizde rutin olarak çalışılan biyokimya, mikrobiyoloji, seroloji, hematoloji, hormon analizleri ve tümör tanımlayıcıları ile birlikte patolojik analizler, ilaç düzeyleri, elektroforez ve ikili, üçlü, dörtlü prenatal tanı testlerini de günlük çalışma programına dahil etmiştir.

İzmir Ege Laboratuvarı olarak başlıca prensibimiz hızlı, doğru ve güvenilir sonuç vermektir. Deneyimli uzman ve teknisyen kadrolarımızla,laboratuvar tıbbında son teknolojiyi kullanan sistemlerimizle, dört katlı müstakil ve modern binamızda, Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji olarak üç ana branşta hizmet vermekteyiz.

Laboratuvarlarımızda Kullanılan Başlıca Cihazlarımız;


  • Tam parametreli hormon ve immunoassay otoanalizörleri.
  • Tam parametreli klinik kimya otoanalizörleri.
  • Pıhtılaşma faktörleri tayininde kullanılan koagülometre.
  • Kan iyonları tayin için çok kısa sürede sonuç verebilen iyonogram cihazı.
  • Hemogram cihazları.
  • İmmün romatizmal ve enfeksiyon panelinin tümü.
  • Tam Otomatik Mikro Eliza Sistemi.
  • Bebek bilirubin düzeyini belirlemek için bilirubinometre .

Laboratuvarlarımızda kalite kontrol uygulaması

Laboratuvarımızdaki tüm cihazlar iç kalite ve kontrol amacıyla günlük çalışmaya başlamadan önce normal ve abnormal kontrol serumları ile değerlendirilimekte, kalibrasyon ve kontrol işlemleri yapılmaktadır. Beklenen değerler sağlandıktan sonra çalışmaya başlanılmaktadır.

Anlaşmalı olduğumuz ve akreditasyon sertifikasına sahip bir laboratuvar ile ve yurtdışında bulunan uluslararası kabul görmüş bir kuruluş aracılığı ile de dış kalite dış kalite kontrollerimiz düzenli olarak yapılmaktadır.

Laboratuvarımızda tüm analizler barkod sistemiyle ve bekletilmeden çalışılmaktadır. Analiz sonuçlarımıza internetten ulaşılma imkanı vardır.

Kullandığımız tüm malzemeler CE etiketine sahip olup cihazlarımızın günlük, haftalık, aylık bakımları da ilgili teknik servisler bakımından düzenli olarak yapılmaktadır.

Laboratuvar çalışanları: Laboratuvarımız şu anda bir Klinik Biyokimya uzmanı,iki Klinik Mikrobiyoloji uzmanı, bir Mikrobiyoloji doktoru ve iki Patoloji uzmanı olmak üzere 6 hekim, 12 deneyimli laboratuvar tekniker ve teknisyeni, 4 kişiden oluşan büro görevlileri ve 4 kişilik kurye ekibi ve bir mutfak elemandan oluşan kadro ile hizmet vermektedir.

İzmir Ege Laboratuvarı’nda Tıbbi Patoloji bölümünde Sn. Doç. Ahmet Aydın KÖMÜR göreve başlamıştır.